Интернет журныл о промышленности в Украине

Заняття з конструювання «Літаки» в дитячому садку

  1. хід заняття

У даній роботі автор розповідає про те, як можна навчити дошкільнят будувати літак, закріпити знання про назви деталей будівельного матеріалу, а також розширити кругозір дітей про будову і користь літаків.

Предмет: Конструювання.

Вік: старша група ДОУ, 5 років.

Час: 20 хв.

Тема: «Літаки».

Мета: Вчити дошкільнят створювати конструкцію літака за зразком, закріпити назву об'ємних фігур і деталей будівельного матеріалу.

завдання:

  1. Відпрацювати назви об'ємних геометричних фігур і деталей будівельного матеріалу (кубик, цеглинка, призма, пластина).
  2. Розвивати комбінаторики.
  3. Розвивати логічне мислення.
  4. Продовжувати вчити дітей аналізувати об'єкт, виділяючи в ньому частини і основні деталі.

Необхідне обладнання та матеріали: набори будівельного конструктора, хусточки, іграшкові чоловічки.

хід заняття

1. Мотиваційно-спонукальна частина

Діти сидять за столами. У кожної дитини набір будівельного конструктора.

Вихователь: Хлопці, я пропоную вам послухати загадку. Спробуйте відгадати її, а відповідь ми побудуємо з деталей будівельного конструктора, що лежать перед вами.

«Не птах, а літає,
Чи не вантажівка, а з кабіною,
Чи не кажан, а з крилами ».

Правильно, літак! Хлопці, давайте згадаємо, які об'ємні геометричні фігури ми з вами знаємо?

Вихователь показує картинки об'ємних геометричних фігур, діти називають їх.

Вихователь: Молодці, а хто пам'ятає назви деталей нашого конструктора? (Відповіді дітей). Давайте пограємо в гру «Чудовий мішечок». (Діти по черзі на дотик визначають, що це за деталь будівельного матеріалу).

2. Організаційно-пошукова частина

Вихователь: Сьогодні я хочу познайомити вас з дитячою енциклопедією «Транспорт». Давайте розберемося, з яких деталей складається справжній літак!

Вихователь обговорює будова літака разом з дітьми, потім хлопці, з опорою на картинку пробують розповісти про літак.

Вихователь пропонує подивитися зразок готового літака. Діти розглядають, з яких фігур побудований літак, називають їх.

Вихователь: Хлопці, а як ви вважаєте, для чого потрібен літак? (Відповіді дітей). Літаки необхідні для перевезення людей на далекі відстані, військові літаки стежать за порядком в повітрі, вони використовуються для надання допомоги людям, в важко доступних місцях, спеціальні літаки гасять пожежі.

А тепер ми з вами перетворюємося в авіаційних інженерів і починаємо будувати пасажирський літак.

Діти самостійно будують літаки за зразком.

3. рефлексивно-коригуюча частина

Після того як діти закінчили будувати літаки, вихователь пропонує їм розповісти про них. Якщо у дитини виникають труднощі в оповіданні, вихователь може задати навідні запитання:

  • З яких деталей складається твій літак? (Ніс, хвостова частина, кермо напряму, крила, турбореактивний двигун, ілюмінатори, шасі)
  • На які частини ділитися літак всередині салону? (Бізнес клас, економ клас, багажне відділення)
  • Як називаються віконечка в літаку? (Ілюмінатори)
  • Куди прямує твій літак? (Мій літак летить в ...)
  • Хто керує літаком? (Пілот)
  • Хто допомагає і обслуговує пасажирів, на борту літака? (Бортпровідниця)
  • Де літак «ночує»? (в аеропорту)
  • Для чого потрібні літаки? (Літаки необхідні для перевезення людей на далекі відстані, військові літаки стежать за порядком в повітрі, літаки використовуються для надання допомоги людям, в важкодоступних місцях, спеціальні літаки гасять пожежі)

Після розповіді вихователь пропонує хлопцям обіграти свої конструкції, взявши іграшкових чоловічків. Детальніше про про бразованія: http://www.bsistudy.ru/

Очікувані результати:

  1. Діти знають, з яких деталей складається справжній літак, а також як називаються деталі будівельного матеріалу.
  2. Уміють конструювати літак за зразком і розповідати про нього.
  3. Мають уявлення про аналіз споруди (виділення основних частин і деталей).

Автор: Радченкове Аліна Володимирівна, вихователь, ГБОУ Школа №1246, м.Москва.

Авторизуйтесь на сайті, щоб ви могли залишити свій коментар.

Хлопці, давайте згадаємо, які об'ємні геометричні фігури ми з вами знаємо?
Вихователь: Молодці, а хто пам'ятає назви деталей нашого конструктора?
Вихователь: Хлопці, а як ви вважаєте, для чого потрібен літак?
Хто керує літаком?